Japonské steny a látkové rolety pre spoločnosť Profidesign, s. r. o.

Referencie

Spoločnosť Profidesing, s.r.o. nás oslovila, aby sme pre nich navrhli možné riešenie interiérového tienenia pre ich nové sídlo v blízkosti Dolného Kubína.

Na výber bolo zo širokého spektra ako rôznych typov tienenia tak aj samotných látok a možností farebného vyhotovenia. Nakoniec sme spoločne vybrali komináciu látkových japonských stien, látkových roliet Verra Metal a horizontálnych žalúzií Cetta 50.

Japonské steny sme zvolili do recepčnej časti, kde vďaka vysokým oknám vyniknú a esteticky doplnia dizajn interiéru. Ich ďalšou výhodou je, že je s nimi možné ľahko manipulovať a presúvať ich podľa aktuálnej polohy slnka alebo potreby.

Pre kancelárie a konferenčnú miestnosť sme zvolili motoricky ovládané látkové rolety Verra Metal. V celej budove sú vysoké okná s otváraním blízko k stropu, to znamená, že bežné spôsoby inštalácie tieniacej techniky by zamedzili plnému otváraniu okien. S týmto sme si poradili na mieru vyrobenými interiérovými kastlíkmi, do ktorých sme vložili látkové rolety a stropom poviedli elektroinštaláciu. Vzniká tak praktické a zároveň estetické riešenie, vďaka ktorému si vytiahnuté rolety takmer nevšimnete a ich nábal zároveň nezavadzia používaniu okien.

Pre open office sme vybrali horizontálne žalúzie Cetta 50. Ich lamely o šírke 50 mm a technickejší vzhľad je vhodný pre väčšie okná alebo administratívne a technické priestory.